Župa Svih Svetih
Prvi pisani spomenik vjere u Podravskim Sesvetama spominje se u Statutu zagrebačkog Kaptola što ga je 1334. godine sastavio kanonik Ivan Gorički. Postojanje mjesta i župe Svih Svetih od 13. do 16. stoljeća potvrđuje i popis župa (plebania), na Komarničkom arhiđakonatu 1501. jer se u tom popisu izričito kaže: "Martinus plebanus Omnium sanctorum ibidem" - to jest: "Kod Svih Svetih župnik je Martin". Tu je i svjedočanstvo zagrebačkog kanonika Andrije Vinkovića, koji kao arhiđakon komarničkog arhiđakonata obilazi svoje župe, u kojem se spominje crkva Svih Svetih i mjesto Sesvete. Kako je mjesto Sesvete naseljeno nekako u isto vrijeme kao i Kloštar s Prugovcem, Oderjanom i Budančevicom, bilo je naravno da 1702. bude uvršteno u novo osnovanu župu Svetog Benedikta opata.
Prvo sagrađena crkva preživjela je turska vremena jer je kao takovu spominje Andrija Vinković u izvješću 8.10.1658. (J.Barle, Kat list 1902. 32)S vremenom je dograđivana i uređivana. Godine 1878.sagrađena je današnja crkva Svih Svetih na poticaj župnika Tome Ciglarića. Crkva je sagrađena u središtu mjesta dobrovoljnim doprinosima. Gradnja crkve povjerena je poduzetniku Stevi Đurđeviću iz Pitomače, koji je 1878. djelo i dovršio. Crkvu je blagoslovio župnik Andrija Košnjak 7. travnja 1878. Sagrađen je i župni dvor. Rješenjem Kraljevske zemaljske vlade, odjel za bogoštovlje i nastavu, osniva se i župa u Sesvetama 23.11.1885.
Župnik i kanonik Tomislav Hrupec 1976. godine sagradio je novi moderni župni stan sa svim potrebnim prostorima. Obnovio je crkvu izvana i iznutra. Godine 1992. u crkvi je izgrađen novi oltar prema puku. Crkva danas ima centralno grijanje, električna zvona i razglas. Svetište je cijelo opločeno istarskim mramorom. Groblje je prošireno, lijepo uređeno i održavano, a izgrađena je i nova mrtvačnica. U ljeto 2001. godine crkva i župni dvor su obojeni izvana.
Rješenjem Kraljevske zemaljske vlade, odjel za bogoštovlje i nastavu, osniva se i župa u Sesvetama 23.11.1885. Župnik i kanonik Tomislav Hrupec 1976. godine sagradio je novi moderni župni stan sa svim potrebnim prostorima. Obnovio je crkvu izvana i iznutra. Godine 1992. u crkvi je izgrađen novi oltar prema puku. Crkva danas ima centralno grijanje, električna zvona i razglas. Svetište je cijelo opločeno istarskim mramorom. Groblje je prošireno, lijepo uređeno i održavano, a izgrađena je i nova mrtvačnica. U ljeto 2001. godine crkva i župni dvor su obojeni izvana. Na crkveni toranj su postavljene električne ure, a noću posebna rasvjeta osvjetljava crkvu izvana.
25. obljetnica izgradnje župne crkve Svih Svetih u Podravskim Sesvetama proslavljena je u petak 19. rujna 2003. svečanim misnim slavljem, koje je upravo na Dan općine Podravske Sesvete predvodio varaždinski biskup mons. Marko Culej. Nakon svečane procesije od župne kuće do crkve svetu su misu s biskupom su slavili uz domaćeg župnika i dekana preč. Tomislava Hrupeca i veći broj svećenika Đurđevačkog dekanata te domaći svećenik Milan Lončarić, župnik u Virju. Za vrijeme mise pjevao je mješoviti župni zbor zajedno s dječjim zborom.
Vjernici iz ulice Stara Cirkva, najstarijeg dijela Sesveta, na mjestu izvorne crkve iz 1334; podigli su kapelicu u čast Žalosne gospe 1977; a obnavljaju se i ostala raspela. Osim crkve Svih svetih u Sesvetama postoji kapela Sv. Ivana Nepomuka čiji se kip spominje u opisu sela još daleke 1780. te kapela Gospe Fatimske. U mjestu ima i 9 raspela koje pobožni mještani uredno održavaju, kite cvijećem, mole se i pale svijeće.